пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

Легкоходіння. "Прогулянки" Емми Гейтвуд

 


10-кілометровий маршрут для пішохідного туризму, який розташований в одному з національних парків Огайо названий на честь дивовижної жінки - Гейтвуд.
Її історія вражає куди більше, адже для неї 10 км були явно дуже маленькою дистанцією.
Емма Гейтвуд (Emma Rowena Gatewood) самостійно без спорядження подолала 3,5 тисячі кілометрів гірської гряди. А потім ще раз. І знову в третій раз.

Довжина Аппалачської стежки становить 3,5 тисячі кілометрів, що робить її найдовшою стежкою у світі для піших походів. Стежка проходить в основному через дикі ліси, зрідка зустрічаючись з населеними пунктами або фермами.
Життя цієї жінки важко було назвати щасливим. Швидше воно було схоже на довгу стежку із страждань.
Незважаючи на те, що на момент своєї смерті у неї було 11 дітей, 24 онуків, 30 правнуків і одна праправнучка, підтримки Емма ніколи ні від кого не чекала, ні від дітей, ні від чоловіка.



Втім, саме чоловік перетворив її життя на пекло з перших днів шлюбу він бив її до напівсмерті, ламав їй ребра, вибивав зуби, залишав сильні синці.Часто жінці доводилося тікати від тирана в ліс. Тільки там Емма відчувала себе у безпеці. Відомо, у той час розлучитися було важко, та й чоловік погрожував їй, що якщо вона вирішить піти в суд, він закриє її в психлікарні. Тільки в 53 Емма домоглася розлучення, через 34 років шлюбу.

Одного разу Гейтвуд прочитала про унікальну стежку в National Geographic і їй здалося, що "це була б чудова витівка", пройти її. У 1955 році, коли Еммі було вже 67 і всі звали її бабусею Гейтвуд, вона сказала своїм дітям, що піде прогулятися, а сама пішла в довгу подорож Аппалачською стежкою.
Вже пізніше жінка зізналася, коли вона все-таки дійшла до кінця стежки, затія не була такою чудовою.
Гейтвуд не особливо готувалася до свого походу: "взула кеди, поклала в сумку ковдру, плащ і клейонку від дощу, і пішла".



Через 142 дні, схуднувши на 15 кілограмів, Гейтвуд безперешкодно дісталася до кінцевої точки маршруту, не маючи підготовки та спорядження: замість спеціального взуття у мандрівниці були звичайні кеди, замість намету і спального мішка - фіранка для ванни і армійська ковдра. Список інших речей настільки малий, що його можна привести повністю: куртка, светр, шарф, шапка, мило, рушник, пластир, антисептик, маленька кружка з чайною ложкою, дві пластикові пляшки для води, ліхтарик, сірники і складаний швейцарський ніж. Все це вмістилося в невеликій саморобній сумці через плече. У неї не було ні карти, ні компаса, ні путівника. Маючи лише невеликий запас сиру і горіхів, решту їжі вона знаходила в лісі.
Коли Емма досягла південних штатів, про неї дізналися в Associated Press. Пізніше Sports Illustrated написав про неї величезну статтю. Весь цей час бабуся Гейтвуд йшла і йшла з одного штату в інший. У кожному новому населеному пункті її зустрічали журналісти, незнайомі люди стали допомагати їй з їжею і нічлігом, так що до кінця своєї подорожі бабуся Гейтвуд була вже знаменитістю. Її навіть запросили на телебачення.
Коли Еммі було 72 вона знову вирушила Аппалачською стежкою. А через три роки ще раз.
Більш того, бабуся Гейтвуд не обмежилася цим монументальним маршрутом. Вона також подолала Орегонську стежку (3200 км), проходячи у середньому по 35 км в день.  І завжди незмінно подорожувала одна і без нічого. В середньому в день вона долала 22 милі (35,5 км).
В кінці 60-х «бабуся» стає кумиром величезної кількості туристів. Виникає новий напрям в туризмі - ультралегкий туризм, де використовується мінімум легкого і простого спорядження. Емма Гейтвуд використовувала свою популярність в боротьбі за мир, закликаючи людей жити в злагоді з природою. Під час військових дій з боку США в Кореї і В'єтнамі, Емма Гейтвуд часто виступає з лекціями в університетах, в церквах, дає інтерв'ю на радіо і телебаченні. Для примирення воюючих чорношкірих банд Нью-Йорка Гейтвуд збирає вісім ватажків і відправляється з ними в гори. Вона називає себе «Пілігримом Миру». Її подорожі не мали будь-якої організаційної або фінансової підтримки. Все те невелике, що їй було необхідно, Емма Гейтвуд отримувала від випадкових людей.



«Прогулянка» бабусі Емми розтягнулася майже на 30 років. Всі ці роки вона на своєму прикладі показувала, що для щастя, для життя в гармонії потрібно зовсім не багато. Пройти пішки десятки тисяч кілометрів їй допомогли віра в успіх, позитивне ставлення до життя і любов до людей. Її шлях перервався так само несподівано, як і почався. Емма Ровена Гейтвуд загинула в автокатастрофі у віці 85 років.
Вона часто говорила: «Найпрекрасніша річ, яку може робити будь-хто - це ходити! До того ж, це дешево!».


За ці подвиги Гейтвуд по праву називають основоположницею цілого напряму в туризмі, яке отримало назву «легкоходіння».

Немає коментарів:

Дописати коментар