Яка ж краса навколо! Первозданні ліси підставляють зелені долоні щебетливому птаству, обіцяючи спокій і затишок у їхніх гніздах. Можна цілий день блукати лісовими стежками чи над плесами Десни, її заплав і озер, коронованих білими водяними ліліями, милуючись найтаємничішими закутками природи, дивуючись її довершеності і досконалості.
І все це - у Мезинському національному природному парку, створеному згідно з Указом Президента України від 10 лютого 2006 року. Основними завданнями парку є збереження цінних природних комплексів та об'єктів Полісся, підтримання і збереження екологічної рівноваги в регіоні; проведення науково-дослідної роботи з вивчення природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розробка наукових рекомендацій з питань охорони довкілля та ефективного використання природних ресурсів. Окрім унікальних природних комплексів та об'єктів, на території парку – близько 50 пам'яток археології. Серед них – знаменита Мезинська палеолітична стоянка, що існувала майже 20 тисяч років тому.
11 лютого у великій читальній залі Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулося засідання "круглого столу" з теми "Визначні природно-заповідні об'єкти Чернігівської області. Мезинський національний природний парк", присвяченого 15-й річниці створення Мезинського НПП.
Відкрила захід директорка Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко. Інна Михайлівна привітала присутніх з ювілеєм природного парку і побажала натхнення, наснаги та плідної роботи.
З вітаннями з нагоди ювілею виступила директорка Мезинського НПП Ніна Симоненко. У своєму виступі Ніна Василівна відзначила, що за п'ятнадцять років зроблено дуже багато: проводиться наукова робота, еколого-освітня, туристична, охоронна. Також пані Ніна подякувала колективові парку за плідну роботу.
Привітали ювілярів директорка Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Катерина Сахневич, заступник начальника управління – начальник відділу заповідної справи, біоресурсів та екомережі Наталія Багіна, в. о. начальника державної екологічної інспекції Валентина Дзюба, провідний спеціаліст державної екологічної інспекції Тетяна Дадашева, завідувачка сектору розвитку туризму туристично-інформаційного центру обласної ради Тетяна Коржинська. У промовах звучали гарні побажання творчої роботи, наснаги, наукових відкриттів.
Територія парку, склад флори та фауни унікальні: 84 види тварин і 17 видів рослин занесені до Червоної книги України. Це свідчить про високий статус цієї території та спонукає до нових наукових досліджень.
Про відкриття і природні рекорди Мезинського НПП розповів начальник науково-дослідного відділу Мезинського НПП, кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка Юрій Карпенко.
До складу Мезинського НПП входять вісім наявних природно-заповідних об'єктів. Про те, як здійснюється природоохоронна діяльність, і про механізми дотримання заповідного режиму на території Мезинського НПП доповідав В. Костюк.
Мезинський національний парк багатий на археологічні пам'ятки. На території парку діє Мезинський археологічний науково-дослідний музей імені В. Є. Куриленка. Директорка закладу Наталія Сіра розповіла про цікаві знахідки та експонати у фондах музею.
Темою доповіді наукового співробітника науково-дослідного відділу Мезинського НПП Романа Луценка були археологічні археологічні дослідження Мезинської округи.
У Мезинському парку проводиться велика еколого-освітня робота. Провідні фахівці з екологічної освіти Мезинського НПП Марина Усок та Людмила Науменко розповіли про напрями цієї роботи.
Про палеографічні й геоморфологічні дослідження території парку доповідав начальник відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Мезинського НПП, викладач кафедри екології та охорони природи Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка Олександр Яковенко.
Молодший науковий співробітник науково-дослідного відділу Мезинського НПП Назар Назаров розповів про ентомологічні дослідження на території парку.
Надання рекреаційних послуг у Мезинському парку – одна з важливих складових роботи установи. Заступник начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Мезинського НПП Лариса Подоляко у своєму виступі відзначила рекреаційні родзинки парку та сучасні тенденції розбудови його інфраструктури.
У Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка зберігаються матеріали про заснування Мезинського парку, про роботу, яка проводиться його працівниками. Завідувачка відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук Наталя Карбовська провела тематичний перегляд літератури "Серце Полісся". У періодичних виданнях містяться офіційні матеріали про заснування парку, зокрема указ Президента України "Про створення Мезинського національного природного парку", статті про історію Мезина, археологічні дослідження на Мезинській землі, цікаві факти.
На засіданні "круглого столу" демонструвалися кінофрагменти з фільмів, присвячених парку.
Особливістю заходу стало те, що кількість присутніх була обмеженою у відповідності до санітарних норм, а інші учасники "круглого столу" перебували на зв'язку у форматі zoom-конференції.
Немає коментарів:
Дописати коментар