Екологічні поради


Ні поліетиленовим пакетам!
Чи знаєш ти, що поліетиленовий пакет розкладається протягом 200 років, забруднюючи при цьому довкілля?
Відмовитися від пакетів простіше, ніж ти думаєш.
Ти можеш узяти з собою в супермаркет полотняну сумку.
Це стильно і дуже зручно. Складай у неї покупки та захищай навколишнє середовище.


Ні синтетиці!
Носити синтетичний одяг дуже незручно. У тебе може бути алергія. Такий одяг подразнює тіло, електризується й липне.
І головне, синтетичні тканини виробляються на заводах, які сильно забруднюють навколишнє середовище. Невже всі ці аргументи не переконали тебе, що натуральні тканини значно кращі?
                                                  
                                                   Ніякого одноразового посуду!     
 Невже тобі приємно їсти й пити з одноразових тарілок і склянок? Невже одноразові       виделки й ложки не викликають у тебе огиди? Все це не тільки шкідливо для здоров'я, але й дуже негарно.
Значно естетичніше й корисніше купити хороші тарілки, чашки, ложки та виделки. Їх можна брати із собою й використовувати за призначенням. Ти не викидатимеш раз у раз пластик, який розкладається так само довго, як і поліетиленові пакети.
                                                   
                                                 На природі скажи "ні" побутовій хімії
Під час пікніка ти миєш руки з милом у річці. Ще гірше - миєш каструлі миючими засобами. А ти подумала, як мешканцям цих водойм жити в зіпсованому твоєю хімією середовищі? Ти ж не хочеш їсти рибу, яка харчувалася отруєним планктоном із річки з хімікатами?
На природі ти можеш використовувати прабабусині засоби: гірчицю або соду. Вони не гірше за новомодні препарати відчищають посуд і природу бережуть

Не носи на собі вбитих тварин
Якщо ти ще не бачила, якими варварськими методами вбивають на Півночі котиків - подивися обов'язково. Не менш варварськи знищують усіх інших хутряних звіряток.
Невже тобі приємно носити на собі трупи тварин? Штучне хутро нічим не гірше за натуральне! Та й набагато дешевше. 

Виховуй дітей у стилі ЕКО!
Розкажи й покажи своєму малюкові, який прекрасний цей світ у всіх його проявах! І яким він може стати, якщо ми забудемо, як важливо зберігати його й берегти.
Нехай він усім серцем відгукнеться на твої прохання допомогти зробити нашу планету ще чистішою і красивішою. І тоді життя в стилі ЕКО стане для нього цілком звичайним.
                                                            Не рубай ялинку!
Екологічне значення дерева
Вічнозелені сосни, ялини та ялиці безперервно поглинають вуглекислий газ, затримують пил, сажу, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. Своїм корінням вони укріпляють ґрунти, вразливі до ерозії, поглинають та втримують надлишок води. Крім того, ці дерева є необхідними компонентами екологічних систем, а для багатьох істот – рідною домівкою. 

                                                             Бережімо ліс!
Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.
Ліс дає харчові продукти (гриби, ягоди), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів. 

                                                     Не отруюй повітря!
В пік весняного і осіннього підпалів опалого листя, сухої трави та інших рослинних залишків повітря в містах, а особливо в селах, перетворюється із ароматного та життєдайного в отруйне та небезпечне для нашого здоров'я і життя.
Шкідливість для здоров'я
При згорянні рослинних решток у повітря вивільняються такі шкідливі для людини та її довкілля сполуки, як окиси азоту, чадний газ, важкі метали та ціла низка інших канцерогенних сполук, найвідомішим представником яких є бензапірен. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини. На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які вивільняються у повітря при згорянні рослинних залишків.

                                                   Екологія та здоров'я
Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ) 24% всіх захворювань серед дорослих та 33% дитячих хворіб спричинені екологічним фактором, тобто якісним станом повітря, води та продуктів харчування. Для збереження вашої найбільшої дочасної цінності – здоров'я, зважте хоча б на наступні поради:
                                                         Злі звички
Не паліть!
Згідно з експертними дослідженнями ВООЗ у світі від хвороб, пов'язаних із курінням, щорічно помирає 4 млн. людей. Тютюнокуріння є причиною смерті кожного 12-го мешканця планети. Курці живуть на 22 роки менше від середньої тривалості життя, а рівень смертності серед них втричі вищий, ніж серед тих, хто не курить.
В Україні нараховують майже 9 млн. активних курців, а це фактично третина всього працездатного населення країни. Щороку передчасно помирає близько 100 тис. наших співгромадян через хвороби, пов'язані з курінням. Задумайтесь, чи варто отруювати себе та своє довкілля заради короткого задоволення?
                                                   Хімія в домі?
Знову до природи
Засоби для миття та чистки часто міс­тять токсичні речовини. Згадайте, що можна використовувати їхні природні за­мінники – харчову соду, оцет та воду.
Користуйтеся «бабусиними рецептами» для виведення плям, чищення сантехніки, відбілювання білизни тощо.
Аерозолі
Не купуйте аерозольні засоби, до складу яких входять хлорфторвуглеводні (СЕС), які призводять до руйнування озонового шару атмосфери. Кожен втрачений відсоток озону в атмосфері планети спричиняє близько 150 тисяч додаткових випадків втрати зору через захво­рювання на катаракту і зростання кількості ракових захворювань шкіри більше ніж на 2%.
























1 коментар:

  1. Люди повинні бути більш обізнаними, вони повинні піклуватися про себе та навколишнє середовище. Наші діти також повинні навчити, як правильно існувати в цьому світі, щоб ми жили краще.

    ВідповістиВидалити