22 листопада — День гуманного суспільства
22 листопада у світі проводиться День гуманного суспільства (Humane Society Anniversary Day).
Ініціатором заснування події стала американська некомерційна організація “Гуманне суспільство Сполучених штатів” (HSUS). Організація була заснована саме в цей день у 1954 р. журналістами Фредом Маєрсом, Хелен Джонсон, Ларрі Ендрюсом та Марсією Глейзер, зараз базується у Вашингтоні та вважається однією з найбільших благодійних організацій в Америці.
Мета заснування події
Мета діяльності Гуманного суспільства переплітається з метою проведення цього дня – привернути увагу на ставлення людей до тварин. Часто суспільство забуває та проявляє надмірну жорстокість до домашніх тварин, вбиває диких тварин заради м’яса та хутра, використовує їх для досліджень та дослідів.
Як відзначають цей день?
Ця подія – ще одна гарна нагода проявити свою людяність, любов та турботу, стати на захист братів наших молодших, залучити до благородної справи своїх близьких та друзів.
24 листопада — Всесвітній день моржа
Всесвітній день моржа (World Walrus Day) відзначається щорічно 24 листопада з 2008 року. Цей день є закликом до дій, спрямованих на підвищення обізнаності про збереження моржів, ніжних гігантів Арктики. Заснований у 2008 році Всесвітнім фондом дикої природи (WWF) та Радою з морських ссавців, цей день привертає увагу до проблем, з якими стикаються моржі внаслідок зміни клімату та людської діяльності.
Моржі є одними з найбільших ластоногих у світі, самці важать до 1500 кг. Це соціальні істоти, які часто відпочивають великими групами на арктичних узбережжях. Однак їхні популяції скорочуються, і вони особливо вразливі під час сезонних міграцій. Швидке потепління Арктики, майже втричі швидше, ніж у решті світу, становить значну загрозу їхньому середовищу існування, особливо морському льоду, на який вони покладаються для відпочинку та розмноження.
Міграція моржів
Моржі є одними із найбільших ссавців, котрі мешкають в північній частині нашої планети. Наприкінці осені відбувається міграція моржів. Вони покидають свою домівку, на березі Чукотського моря і вирушають на зимування у Берингову протоку. Під час своєї подорожі, ці ссавці стають значно вразливішими і часто потребують допомоги.
Мета заснування Дня моржа
Заснувавши День моржа, захисники природи намагаються привернути увагу громадськості до проблеми зменшення їх популяції та спонукають людей більш гуманно ставитися до природи.
Одна з таких проблем – зміна клімату. Глобальне потепління призводить до зменшення льодового покриву земної кулі. В результаті цього, моржі вимушені змінювати місця для своїх стоянок, і тому дуже багато представників цього виду гинуть.
25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками
Що це за день?
Щороку 25 листопада міжнародна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками (International Day for the Elimination of Violence Against Women). Це свято є відголоском тих труднощів, які зазнають жінки за своє життя – побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати – продемонструвати важливість проблем, з якими щоденно в світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їх розв’язання та запропонувати шляхи виходу з ситуації, що склалася.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок був проголошений 17 грудня 1999 року на Генеральній Асамблеї ООН. За 6 років до цього, в 1993 р., було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства щодо жінок.
Суспільство часто засуджує жінок, що постраждали від побоїв чи сексуального насилля, мовляв «вона сама винна». Тому часто, коли жінка зазнає фізичних знущань дома, їй кажуть: «треба було іти геть», а коли її зґвалтували на вулиці – «треба було сидіти дома». Проте в правових рамках ООН чітко прописана важлива істина, що жінки потерпають від насильства не через те, що вони погані, а через те, що вони є жінками.
Насильство, що носить гендерний характер, має свої особливості як на етапі профілактики, так і під час опрацювання наслідків. Побої від статевого партнера, сексуальні домагання дома та на роботі вчиняється щодо жінок саме тому, що вони жінки.
25 листопада
Цю дату було обрано недарма. Саме 25 листопада 1960 року було скоєне жорстоке вбивство сестер Мірабаль, що брали участь в повстанні проти тодішнього лідера Домініканської Республіки – Рафаеля Трухільо.
Тиран та диктатор створив у країні жорсткий політичний режим, а кожного учасника революційного руху знищував фізично з неймовірним звірством та жорстокістю в тюремних катівнях.Без різниці – чоловік це чи жінка – «ворог» режиму піддавався нещадним знущанням.
Проте страх перед тортурами не позбавив жінок-революціонерок рішучості. Вони продовжували відстоювати право на свободу свою та свого народу. Тому, коли сестри Мірабаль були схоплені таємною поліцією під час ретельно організованої засідки, над ними знущалися гірше, ніж над чоловіками. Потім їх по-звірячому вбили, а їхні тіла скинули до яру, де пізніше їх знайшли місцеві мешканці.
Народ був шокований, коли дізнався, що відбулося з жінками-повстанцями. Супротив проти тиранії Трухільо посилився, в країні почалися масові бунти. Через півроку диктатора схопили, а його режим скинули.
Біла стрічка
Зазвичай, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, чоловіки одягають на себе білу стрічку. Тим самим вони показують, що не здійснюватимуть самі та не мовчатимуть про факти агресії, здійснені над жінками.
Як і дата свята, історія цього символу також орошена кров’ю. Запеклий ненависник фемінізму на ім’я Марк Лепін приніс до Політехнічної школи Монреаля, у якій навчалося багато дівчат, вогнепальну зброю та жахливо вбив 14 жінок.
Подія стала найкривавішою в історії Канади та стала причиною виникнення руху серед чоловіків під назвою «Кампанія білої стрічки». Сьогодні цей рух поширений серед чоловіків в багатьох країнах світу.
Статистика
Фізичне чи психологічне насильство стосовно жінок порушує їхні права, тому вимагає жорсткого засудження як на рівні суспільства, так і на рівні законодавства.
Показники в окремих країнах шокують. І поки у світі від насилля страждає бодай одна жінка, суспільство не може залишатися байдужим до її проблем.
Численні дослідження та опитування у різних країнах світу виявляють сумні факти: сьогодні знущань зазнають 70% жінок, а 35% бодай раз були побиті чи зґвалтовані.
У світі
Країни Африки та Близького Сходу – 200 мільйонів жінок вважаються каліками через ритуальні операції на статевих органах.
• У всьому світі – понад 750 мільйонів дівчаток стали жертвами раннього заміжжя та вступили до шлюбу неповнолітніми.
• Понад 50 000 жінок були закатовані чи вбиті своїми статевими партнерами.
• Із 10 випадків торгівлі людьми – 7 припадає на жінок, коли тільки у 3-х випадках жертвами стають чоловіки.
• 80% проданих в рабство жінок потерпають від сексуальної експлуатації.
• 90% жінок, що зазнавали тривалих фізичних та психологічних знущань не можуть повернутися до повноцінного життя. А наслідки насильства передаються від покоління до покоління.
Україна
З 2019 року домашнє насильство розглядається як кримінальний злочин. Це означає, що для покарання кривдника не треба чекати, поки він завдасть тяжких тілесних ушкоджень чи позбавить життя. За приниження, образи та шантаж винуватець злочину може бути заарештований.
Та попри це, ситуація залишається складною – жінки і далі продовжують потерпати від важких наслідків насильства, оскільки замовчують про злочини чоловіків-тиранів. Так, щороку від побоїв та зґвалтувань в Україні страждає понад 1 мільйон жінок.
Щорічно в результаті домашньої агресії, що проявляються з боку родичів чоловіків та статевих партнерів, гине близько 600 жінок.
Для 18% українських чоловіків побиття жінки за зраду є цілком нормальним явищем, а 20% жінок в Україні вважають, що заслуговують на насильницькі дії стосовно себе.
Форми насильства над жінками
• Домашнє насильство. Коли факти агресії мають місце в родині, співмешканець, випадковий статевий партнер чи інші чоловіки в сім’ї здійснюють фізичне або емоційне зловживання, зґвалтування, насильство. Примусові та ранні шлюби. Сюди також відносять хірургічні втручання щодо видалення статевих органів з метою зберегти честь жінки, оскільки наносять шкоду її здоров’ю.
• Насильство в суспільстві, включаючи зґвалтування, сексуальні зловживання, домагання і залякування на роботі, в установах чи інших місцях, які торгують жінками з метою сексуальної експлуатації, економічної експлуатації та сексуального туризму.
• Насильство з боку або за підтримки можновладців.
• Порушення прав жінок під час воєнних дій. Факти насильства у відношенні жінок-заручників. Торгівля жінками, продаж до сексуального та економічного рабства.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками в історії
1993
Було створено та затверджено спеціальну Декларацію із закликами повного викорінення будь-якого насильства у відношенні до жінок.
1999 17 грудня
На Генеральній Асамблеї ООН був проголошений Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Як відзначати цю подію?
Щорічно 25 листопада безліч громадських організацій, що підтримують права жінок, організовують масові мітинги, щоб привернути увагу суспільства до труднощів, з якими стикаються мільйони жінок у всьому світі.
В соціальних мережах проводяться акції, на яких кожна жінка, що постраждала від насильства, може розповісти свою історію. Яскравим прикладом такого заходу була акція з хештегом #MeToo, запроваджена голлівудською актрисою Алісою Мілано у 2017 році.
Крім цього, в різних країнах відкриваються гарячі телефонні лінії, до яких можуть зателефонувати постраждалі з проханням про допомогу.
Чому важливий цей день?
Насильство над жінками – це порушення прав людини. Спираючись на досвід своїх матерів та бабусь, де жінка мала терпіти все, багато жінок не бажають виносити фізичне насильство над собою, а також моральне та сексуальне приниження на розсуд спільноти.
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками покликаний докорінно змінити цю ситуацію.
Кожна представниця прекрасної статі має усвідомлювати свою цінність, відверто розповідати про проблеми та, у разі необхідності, звертатися за допомогою, а органи влади підтримати постраждали, надавши тимчасовий притулок, фінансову підтримку, а також покаравши кривдника.
Не байдужими до цієї проблеми мають бути й оточуючі, які замість докору та засудження можуть надати моральну підтримку постраждалій жінці.
26 листопада — Міжнародний день чоботаря
Міжнародний день чоботаря (International Shoemaker Day) відзначається 26 жовтня щорічно – це день, присвячений вшануванню вікового ремесла майстрів, що створюють або ремонтують взуття.
Цей день вшановує ремесло й кваліфікованих ремісників, відомим як шевці, які протягом століть ремонтують і виготовляють взуття. У світі масового виробництва взуття Міжнародний день чоботаря привертає увагу до кропіткої і творчої роботи цих майстрів і майстринь, підкреслюючи важливість їхньої професії в нашому повсякденному житті.
Взуттєве ремесло – давня професія, яка розвивалася протягом тисячоліть. Від зшитих вручну сандалій античності до сучасного високомодного взуття, ремесло шевця було невід’ємною частиною людської культури та суспільства. Усі погодяться, що взуття – це один з винаходів людства, що значно вплинув на розвиток та якість життя людини. А зручне й якісне взуття – це велика цінність! Чоботарі не лише створюють взуття, але й ремонтують та реставрують його, щоб наші омріяні черевички ходили ще трохи довше.
Значення Міжнародного дня чоботаря
Міжнародний день чоботаря – це час визнати і оцінити унікальні навички майстрів взуттєвої справи. Це день, щоб відсвяткувати традиції, відданість і майстерність, які вкладаються в ремонт і створення взуття. Це свято нагадує про цінність майстерності в епоху, коли домінують одноразові споживчі товари.
Цей день заохочує нас підтримати місцевих шевців і зберегти ремесло, яке в наш час стає все менш поширеним.
Вибираючи ремонт, а не заміну, ми не тільки продовжуємо життя нашому взуттю, але й вшановуємо знання та майстерність, які чоботарі привносять у свою роботу.
Міжнародний день чоботаря не лише вшановує ремесло, але й підкреслює роль майстрів з ремонту взуття у просуванні сталого розвитку. Ремонт взуття є екологічною альтернативою його викиданню, зменшуючи кількість відходів і попит на нові ресурси.
Заходи цього дня часто включають демонстрації технік виготовлення та ремонту взуття, що демонструють складну роботу, яка вкладається в кожну пару взуття. Ці демонстрації дають уявлення про складність і красу процесу виготовлення взуття.
Міжнародний день чоботаря – це заклик відзначити і підтримати ремісників, які підтримують традиції якісного виготовлення та ремонту взуття. Це день визнання важливості їхньої роботи в нашій історії, та культурі.
Немає коментарів:
Дописати коментар